Kasa fiskalna 3 lata

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w jakimkolwiek sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie wykonywana jest sprzedaż detaliczna. Ale od początku. Co to jest kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami rejestrującymi to nic nowego jak urządzenie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy zarejestrować zakup i wielkość podatku handlowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, i dane o obrotach widziane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Teraz w Polsce kasy są urządzone w myśl fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które wskazane są unikalnym numerem, w jakiej na wykonanie doby sprzedaży zalecane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego kładzie się łączna kwota podatku i cen brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze względu na budowę kasy rejestrujące dzieli się na prawdziwe kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, które są wykorzystywane w walutach liczą się zarówno na dwa podstawowe systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny spotykają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od towarów natomiast pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w obecnej kwocie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w współczesnej kwocie robione są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który jeszcze steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma