Rozwoj firmy proz

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najkorzystniejsze etapy bycia każdej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Stanowi zatem dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w pięknym stylu oraz dodatkowo w miły sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie szybko, praktycznie z dnia na dobę, i pierwsze bicie serca jest możliwe do usłyszenia teraz w 21 dniu ciąży.

Na wstępie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje wówczas bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle ważne (całe 6 mm), że będzie silna je zaobserwować w poszukiwaniach USG. Niestety, zawsze będzie przecież za małe, by docenić jego ważny rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie poczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli idzie o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już prawie 11 tygodnia ciąży, a jedynie za pomocą specjalistycznej aparatury, która istnieje w bycie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serca, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na obecny element – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Istniał to to znak dla toczącego się organizmu dziecka, że także nie pora na własne oddychanie, należy za to skupić się na odpowiednim rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w pełnie rozwinięte właśnie w czasie porodu. Z tego składnika wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie osiągalne w jakiejś chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.