Wychowanie dzieci historia

Anemia, zwana też niedokrwistością jest stanem, w którym wnika do ograniczenia liczb czerwonych krwinek. Są bogate przyczyny powstania niedokrwistości w układzie zdrowego człowieka: że żyć dana utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów lub więcej w kontaktu ze skróceniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie wtedy stanowi dosyć powszechnie spotykanie wśród kobiet w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Chociaż w sukcesu kobiet przy okazji definicja anemii wygląda trochę inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do powiększenia objętości natury dodatkowo jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest obniżona, niedokrwistość jest to zjawiskiem dość normalnym. W porządku ciąży więc opowiadamy o zaistnieniu anemii, kiedy podchodzi do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie wrzuca to zawsze faktu, że poważne niedobory czerwonych krwinek w układzie przyszłej matki mogą wywołać do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W wczesnym trymestrze ciąży grozi to zaburzeniami implantacji zarodka, a nawet poronieniem. W następnym kwartale może sprawić do stworzenia wad rodzonych, zaś w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u kobiety ciężarnej są przede wszystkim spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Drugie to ciąża mnoga, niedobór witam i ceny odżywczych w diecie, na które zapotrzebowanie dość szybko rośnie w okresie zajścia w ciążę. Leczenie anemii zależy od jej stopnia zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której początkiem był brak żelaza, jest przeważnie leczona doustnymi środkami dostarczającymi jego zawartość. Bardzo rzadko przyjmuje się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, stanowi obecne wprawdzie ważna o moc silniejsza niż w sukcesu przyjmowania suplementów diety. Dają się przypadki, kiedy potrzebna będzie również transfuzja krwi – dzieje się tak szczególnie w sprawach obfitego krwawienia, na przykład podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość szybko rozpoznawalnym, jej faktami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, kłopoty z myślą i koncentracją, zawroty głowy.

Jeśli to, będąc w ciąży, zauważysz obok siebie któryś z przytoczonych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, ponieważ nieleczona anemia może sprawić do ważnych uszkodzeń płodu, a nawet do jego śmierci.